Výstavba Dombale alebo 30% nárast obyvateľov v Ivanke pri Dunaji

Autor: Michal Zeman | 19.2.2016 o 9:57 | Karma článku: 6,15 | Prečítané:  1821x

Tento blog je venovaný problematike novej výstavby v Ivanke pri Dunaji - Dombale. Budem sa Vás snažiť pravidelne informovať ako sa situácia vyvíja.

16.2.2016 sa na Okresnom úrade v Senci konalo ústne pojednávanie vo veci Rozhodnutia v posudzovaní vplyvov výstavby Dombale na životné prostredie. Zúčastnili sa ho zástupcovia investora, starosta Ivanky pri Dunaji, občania Ivanky pri Dunaji a ja ako zástupca petičného výboru a poslanec OZ IpD.
 
Jeden z najdôležitejších momentov pojednávania bol výsledok dopravnej štúdie - v Ivanke pri Dunaji sú už dnes dve križovatky, ktoré sú dopravne nevyhovujúce (Bernolákovská-Nádražná a Bernolákovská-Zaleská) a križovatka METRO prestane vyhovovať v roku 2021. To znamená, že už dnes je stav nevyhovujúci a ďalšie navyšovanie dopravnej záťaže bude len znásobovať zaťaženosť týchto už teraz nevyhovujúcich križovatiek. Sám autor dopravnej štúdie uvádza rozšírenie Seneckej cesty na 4-pruh ako nevyhnutnosť, obe nevyhovujúce križovatky navrhuje ako kruhové a križovatku Dombale – Bernolákovská ako svetelnú.

V priebehu konania som odprezentoval  uznesenie z OZ, ktoré schválili všetci poslanci IpD jednohlasne, a ktoré odzrkadľuje aj postoj 880 občanov podpísaných pod petíciou. (plný text uznesenia z OZ a link na petíciu - dole)

Jedným so sporných bodov bolo podla mňa aj vyjadrenie starostu Ivanky pri Dunaji Ivana Schreinera na konaní citujem: Ivanka pri Dunaji je z pohľadu dopravy tranzitná obec a teda ďalšia výstavba v obci neovplyvní existujúcu dopravu a aj počet predškolských a školských zariadení bude  po dokončení plánovaného rozšírenia ZŠ a MŠ Hviezdoslavova dostatočný. Toto stanovisko sa nezhoduje so stanoviskom OZ ktoré jednohlasne prijalo uznesenie k predmetnej veci a nezhoduje sa aj so stanoviskom petičného výboru.

Zo stretnutia vyplynulo, že 881 podpisov pod petíciou pre investora nepredstavuje dostatočne reprezentatívnu mierku občanov.V súvislosti s tým sa ako oprávnená javí požiadavka občanov, aktivistov a petičného výboru vyvíjať tlak na Obecný úrad a starostu Ivanky pri Dunaji  aby sa začalo s riešením tejto nevyhovujúcej situácie, resp. pokračovalo v snažení zmeniť tento stav.

V najbližších týždňoch očakávame rozhodnutie OÚ v Senci. O ďalšom postupe Vás budem informovať.

link petícia :

http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=835315

Uznesenie OZ zo dňa 16.9.2015 : 

Body ktoré boli schválené zastupiteľstvom k posudzovaniu Dombale.

1. Požiadať okresný úrad Senec o posudzovanie vplyvov na životné prostredie. (teraz je len zisťovacie konanie)

2. Žiadať o nový variant štúdie, ktorého, ako súčasťou investície, bude vybudovanie občianskej vybavenosti (min. školy a škôlky, príp. športovej haly) tak, aby sa minimalizoval negatívny dopad zóny na obsadenosť existujúcich školských zariadení v obci.

3. Žiadať zníženie počtu navrhovaných bytových domov o 50 %

4. zmeniť všetky jednosmerné komunikácie na obojsmerné

5. Žiadať do investora vypracovanie dopravnej štúdie na výhľadové napojenie lokality Dombale I a Dombale II na Seneckú cestu I/61novou komunikáciou a napojenie lokality na Bernolákovskú ulicu III/06166 kruhovým objazdom.

6. Vypracovať územný plán zóny Dombale II

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kaliňák nechal schátrať ubytovňu pre policajtov. Teraz sa jej chce zbaviť

Za projekt opravy, ktorý sa nikdy nevyužil, ministerstvo zaplatilo takmer 175-tisíc eur.

KOMENTÁRE

Kaliňák je Ficov Lexa

Minister vnútra vyrástol na symbol zrastenia politickej a ekonomickej moci.

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o amnestiách má Ústavný súd posledné dni.


Už ste čítali?